Chciałabyś stracić na wadze, ale nie potrafisz wytrwać na diecie? Pomyśl o zastosowaniu ziół! Nie dość, że w przeciwieństwie do suplementów dostępnych w sklepach, są one w 100% naturalne to jeszcze pomagają schudnąć. 

Istnieją dwa warianty diety ziołowej. Pierwszy zakłada picie co 2-3 godziny naparu z wybranych ziół i zredukowanie jadłospisu do owoców i warzyw. Taka kuracja odchudzająco-oczyszczająca trwa 3 dni. Druga opcja to 14 lub 28-dniowa dieta ziołowa, w trakcie której codziennie rano i wieczorem należy wypijać ciepły napar z danego zioła lub wybranej mieszanki ziół. Taką kurację można przedłużyć do 3 miesięcy. Poniżej znajduje się lista pięciu ziół, które są niezbędnym elementem takiej kuracji.

1. Lukrecja

Pobudza układ pokarmowy i wątrobę do oczyszczenia z nadmiaru tłuszczu, przeciwdziała wzdęciom i pozwala opanować apetyt na słodycze. Korzeń lukrecji jest słodki dzięki cukrowi o nazwie gliceryzyna. Zawiera też: flawonoidy, kwasy organiczne, garbniki.

2. Pokrzywa

Przeciwdziała zatrzymywaniu płynów w organizmie. Picie naparów ułatwia przemianę materii i hamuje apetyt. Związki w niej zawarte oczyszczają układ trawienny, odprowadzają złogi żółciowe, a także korzystnie wpływają na pracę trzustki, wątroby i żołądka.

3. Liście brzozy

Nasze babcie napar z liści brzozy wykorzystywały do leczenia schorzeń nerek i całego układu moczowego. Obecnie sięga po niego wiele osób, którym zależy na oczyszczeniu organizmu w czasie kuracji odchudzające. Napar ma bowiem silne działanie moczopędne. Liście brzozy zawierają flawonoidy, saponiny, garbniki katechinowe, kwas askorbinowy, betulinę i sole mineralne. Wspomagają one przemianę materii i walczą z tkanką tłuszczową.

4. Mniszek Lekarski

Wspomaga pracę wątroby i nerek – narządów odpowiedzialnych za usuwanie z organizmu toksyn i ubocznych produktów przemiany materii. Mniszek korzystnie wpływa również na tempo metabolizmu i działa moczopędnie. Wszystko to sprawia, że roślina intensyfikuje oczyszczanie organizmu.

5. Yerba Mate

Ma właściwości antyoksydacyjne. Usuwają wolne rodniki, przez co przeciwdziałają starzeniu się organizmu i tworzeniu się zmarszczek. Ponadto zawarte w yerba mate pochodne kofeiny pobudzają tkanki do palenia tłuszczu

pakiet 14

A może wszystkie zioła na raz?

Doskonałą alternatywą jest herbatka Teatox, która jest całkowicie naturalną i sprawdzoną kuracją opartą na 5 wymienionych wyżej ziołach. Unikalne połączenie tych składników stanowi obecnie najskuteczniejszą mieszanką oczyszczającą organizm oraz ułatwiającą odchudzanie.

Więcej informacji o Teatox znajdziesz klikając tutaj